Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Bayi Girişi
Satış Ve Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Satış ve kiralama hizmetlerimizle müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde ürünler sağlamaya kararlıyız.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hastane yatağı imalat, satış, kiralama, teslimat ve montaj işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız, aşağıda sıraladığımız hasta yatakları modellerini gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir.

Tüm hasta karyolası modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Obezite hastaları gibi yüksek kilolu hastalarınızın yer değişimi ve nakil işlemlerinde gereken hasta taşıma lifti özellik ve fiyat bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Site Haritası
Hasta Yatakları
Hakkımızda

Firmamız satış ve kiralamasını yaptığı hasta yatağı ürünlerinin bir kısmını Haskar Medikal firmasından tedarik etmektedir. Bizden ürün alan medikal firmaların en önde gelenlerinden Emek hasta yatağı ve Radikal Medikal firmaları yıllık ortalama 1000 adet hasta yatağı satışı yapmaktadır. Müşteri portföyümüze yeni katılan Hürriyet Medikal firmasının aylık ortalama hasta yatağı kiralama ve satışı ise 200 adettir.

Hasta Yatağında Teknolojik Özellikler

Hasta Yatağını Tercih Ederken Son Teknolojik Özelliklere Dikkat Edin

Hasta yatağı hasta olan kişilerin kullandıkları bir yatak çeşididir. Hasta yatağı satın alırken ya da kiralarken son teknolojik özelliklere sahip olup olmamasına dikkat edilmelidir. Hasta yatakları çok amaçlı ve son derece teknolojik özelliklere sahip olmalıdır. Hasta yatağı elektrikli olmalı ve kumanda ile kontrol edilebilmelidir. Son teknoloji özelliklere sahip hasta yatakları, hem hastanın konforunu üst düzeye çıkarır hem de daha çabuk iyileşmesini sağlar. Hasta yatağı almak istendiğinde son teknolojik özelliklere sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta olan kişilerin üzerinde yattıkları yatağa hasta yatağı denir. Hasta yatakları sağlık ocağı, hastane ve evlerde kullanılabilir. İlk olarak hastanelerde kullanılmaya başlanan hasta yatakları, yatağa bağımlı hastaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Hastanın ihtiyacına göre ayarlanma özelliğine sahip olan hasta yatakları, hastanın daha iyi hissetmesi ve tedavisinin daha hızlı bir şekilde yapılması açısından oldukça önemlidir. Hasta karyolası olarak da bilinen bu yataklar, özellikle yatağa bakımlı olan ve evde bakımı yapılan hastaların kullanması gereken bir yataktır. Normal yatakta yatan bir hastanın, hasta yatağında yatana göre çok daha zorluk çektiği görülmektedir. Günün uzun bir vaktini yatakta geçirmek zorunda kalan hastaların, özel olarak tasarlanmış hasta yatağı kullanması kendi sağlıkları için çok değerli olacaktır.

Hasta Yatağı Markası Emek

Hasta Yatağı Çeşitleri 

Hasta yatakları kullanım özelliklerine göre sınıflara ayrılmıştır. Özelliklerinin diğerlerine göre daha kısıtlı olduğu ve el hareketi ile çalışan yataklara manuel hasta yatağı denir. Manuel hasta yataklarında, rulmanlar sayesinde yatağın baş ve ayak kısmı hareket ettirilebilir. Trendelenburg, tek taraflı ve iki hareketli olarak 3 çeşidi olan manuel hasta yatağı, tamamen insan gücüyle çalışmaktadır. 

Diğer bir hasta yatak modeli olan elektrikli hasta yatağı, elektrik ile çalışır ve kumanda ile kontrol edilir. Herhangi bir insan gücüne ihtiyaç duymayan bu yataklar, hastanın tek başına olması durumunda bile kumanda ile istenilen şekle getirilebilir. Elektrikli hasta yatağında ayrıca, hastanın düşmemesi için yan taraflarda korkuluklar yer almaktadır. Özel anti bakteriyel boyalar kullanılarak inşa edilen bu yataklarda, 360 derece dönebilen özel fren sistemine sahip tekerlekler bulunmaktadır. 

Hasta Yatağında Bulunması Gereken Özellikler

Normal yataklara göre çok daha işlevsel olan hasta yatakları, yatağa bağımlı hastalar için olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Ancak hastanın rahat etmesi ve iyileştirme sürecini hızlandırması açısından, hasta yataklarının sahip olması gereken bir takım özellikler vardır. Hasta yatağında olması gereken özellikler;

  • Hasta yatakları basit ve rahat bir şekilde kullanılabilmeli
  • Hasta yatakları, hastalarda oluşması muhtemel yaralara karşı çok konforlu olmalı
  • Hastanın düşmemesi için korkuluklara sahip olmalı
  • Hasta yatağı fiyatları açısından da uygun olmalı
  • Baş ve ayak kısmı rahat şekilde ayarlanabilen yataklar, yatakta uzun süre vakit geçiren hastanın sıkılmaması açısından önemlidir.
  • Birtakım rahatsızlıklar ve sırt ağrılarının yaşanmaması için hasta yataklarının ortopedik olması gerekir.
  • Yatağın elektrikli motorunun sorunsuz çalışması gerekir. 

Evde Hasta Yatağı Kullanılır Mı?

Hasta karyolası yada hasta yatağı olarak bilinen özel tasarlanmış yataklar, daha çok hastanelerde yada bakım evlerinde görmeye alışmış olduğumuz yataklardır. Son dönemde gelişen teknolojik imkânlarla hastanın kendi evinde bakımının yapılması mümkün hale gelmiştir. Doktorun da tavsiyesi ile bakıma ihtiyacı olan hastalar, evlerinde tedavi olmaktadır. Günün büyük bir bölümünü yatakta geçirecek hastalar için evlerde kullanılan normal yataklar yeterli olmayacaktır. Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak, rahat, konforlu ve istenildiği gibi hareket ettirilen yataklarda yatılması aynı zamanda hastanın iyileşme sürecini de hızlandıracaktır. 


Yorumlar - Yorum Yaz