Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Bayi Girişi
Satış Ve Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Satış ve kiralama hizmetlerimizle müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde ürünler sağlamaya kararlıyız.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hastane yatağı imalat, satış, kiralama, teslimat ve montaj işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız, aşağıda sıraladığımız hasta yatakları modellerini gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir.

Tüm hasta karyolası modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Obezite hastaları gibi yüksek kilolu hastalarınızın yer değişimi ve nakil işlemlerinde gereken hasta taşıma lifti özellik ve fiyat bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Site Haritası
Hasta Yatakları
Hakkımızda

Firmamız satış ve kiralamasını yaptığı hasta yatağı ürünlerinin bir kısmını Haskar Medikal firmasından tedarik etmektedir. Bizden ürün alan medikal firmaların en önde gelenlerinden Emek hasta yatağı ve Radikal Medikal firmaları yıllık ortalama 1000 adet hasta yatağı satışı yapmaktadır. Müşteri portföyümüze yeni katılan Hürriyet Medikal firmasının aylık ortalama hasta yatağı kiralama ve satışı ise 200 adettir.

Havalı Yatak Nedir

Havalı Yataklar Neden Tercih Edilir

Hastalıkların tedavisinde sadece ilaçlar kullanılmamaktadır. İlaç tedavisi yanında hekimler bazı hastalara havalı yatak kullanmasını önerebilmektedirler. Hekimlerin hastalara önerdiği havalı yatak nedir ve havalı yatak niçin kullanılır?

Havalı Yatak Nedir

İnsanlar havalı yatak kullanmak zorunda kaldıklarında havalı yatak nedir  sorusuna yönelmektedir ve havalı yatak nedir sorusunun cevabını aramaktadırlar. Havalı yatak, yatalak hastalarının yatağının üstüne serilen, kendine ait bir elektrik sistemi ile yükselme ve alçalma sağlayan yataklardır. Elektrik ile şişebilen ve bu sayede hastanın alt kısımlarında ki hava dolaşımını sağlayan yataklardır. Havalı yataklar hava dolaşımını sağlamaya yardımcı olurken aynı zamanda hastanın kan dolaşımını da düzenleyerek yatak yarası oluşma riskini ortadan kaldırmaktadır. Kişilerin sorduğu havalı yatak nedir sorusuna bu cevaplar uzmanlar tarafından verilmiştir.

Havalı Yatak Niçin Kullanılır

Havalı yatak nedir sorusunun cevabını bulan kişiler bu yatağın niçin kullanılması gerektiğini de merak etmektedirler. Havalı yatağın kullanılmasındaki temel amaç hastalarda oluşabilecek bası yaralarını önlemektir. Bası yarası, sürekli yatması gereken veya yatalak hastalarda uzun süre yatakta kalmaktan dolayı ciltte oluşan yaralardır. Sürekli yatmak zorunda olan ve yatak içinde pozisyon değiştiremeyen hastaların cildinde sürtünmeden ve yetersiz hava akımından dolayı yatak yarası oluşmaktadır. Yatak yarası bir komplikasyon olarak görülmektedir. İşte bu komplikasyonun önlenmesi havalı yatak nedir sorusunun bir diğer cevabı sayılmaktadır. Bu komplikasyonun oluşmasını önlemek için havalı yatak kullanılması önerilmektedir.

Havalı Yatak Çeşitleri

Hasta kişilerin hastalık durumlarına göre havalı yatak çeşitleri de bulunmaktadır.

 - Baklava desenli havalı yatak: Baklava dilimi şeklinde 6 cm ebatta, şişliklere sahip olan havalı yatak tipidir. Bu şişliklerin yarısı inerken yarısı şişmektedir. Bu sayede hastanın alt cildinde hava dolaşımı sağlanmış olmaktadır.

 - Boru tipi havalı yatak: Uzun süreli yatmak zorunda olan hastaların tercih ettikleri havalı yatak tipidir. Bu havalı yatakta 11 cm ebatlarında olan boru şeklinde şişlikler bulunmaktadır. Bu şişlikler özellikle bel ve sırt bölgesinde oluşabilecek yaraları önlemede oldukça etkilidir.

 - Pozisyon veren havalı yataklar: Maliyeti en yüksek olan aynı zamanda en konforlu olan havalı yatak çeşididir. Hastaya yatar durumda 10 ile 30 derece arasında pozisyon verebilen yataklardır.

Havalı Yatak Nedir


Yorumlar - Yorum Yaz