Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Hasta Karyolası Satış

Hasta Karyolası Modelleri Ve Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Hasta yatağı satış ve kiralamasında müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde hasta karyolası sağlamaya kararlıyız.

Site Haritası
Etiket Bulutu
Hasta Yatağı, hasta karyolaları, Hasta Karyolası, Hasta Yatakları, elektrikli hasta karyolası, elektrikli hasta yatağı, hasta karyolası kiralama, hasta yatağı kiralama, lazımlıklı hasta yatakları, havalı yatak, felçli yatağı, motorlu hasta karyolası, hastane yatağı kiralama, hasta karyolası fiyatları, hasta yatağı fiyatları, hasta karyolası istanbul, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, elektrikli hasta yatağı hasta karyolası, havalı hasta yatağı, lazımlıklı yatak 
Google +1

Hasta Karyolası Nedir

Hasta Karyolası Nedir?

Ağır hastalıklarda ve yaralanmalarda uygulanan tedavilerin başarılı olabilmesi için hastanın dinlenmesi gerekir. Vücudun konforlu bir ortamda bulunması, tedavilerin başarılı olmasına, verilen ilaçların etki etmesine yardımcı olacaktır.

Hasta yatağı, bu amaçla üretilmiş bir mobilyadır. Dizaynın temel amacı hastanın istirahat süresince rahat edebilmesi, ihtiyaçlarını giderebilmesi ve nitelikli bir biçimde dinlenebilmesidir.

Hasta Karyolası, anlaşılacağı gibi günlük hayatta kullanılan yatak modellerinden farklıdır. Hastanın istirahat süresince rahat etmesi, günlük ihtiyaçlarını yerinden kalkmadan giderebilmesi için fonksiyonel özelliklerle donatılmıştır.

Hasta KaryolasıYatağa bağlı hastalar, diğer yataklarda ciddi zorluklar çekmektedir. Bu bakımdan tamamen iyileştiklerinden emin olunana kadar, hasta yataklarında istirahat etmelerinin sağlanması gerekir. Aksi takdirde iyileşme süreci sekteye uğrayabilmektedir.

Hastanelerde, diyaliz merkezlerinde, sağlık merkezlerinde bulunan bu yataklar, evde kullanım için de satılmaktadır. Ancak ev tipi hasta yatakları genellikle hastanelerde kullanılan modellerden farklıdır. Hastanelerde kullanılan yataklarda yüksek bir donanım bulunurken, ev tipi hasta yataklarında genellikle temel ihtiyaçların karşılanmasına ve hastanın rahat ettirilmesine yönelik bir dizayn bulunmaktadır. Ancak hastalığın çeşidine göre farklı fonksiyonlara sahip yataklar da tercih edilebilir.

Özellikle yatalak ve felçli hastaların tedavisi için hastane yatağı alınması gerekir. Evde kullanım için satılan hastane yatakları, ayarlanabilir yükseklik fonksiyonuyla donatılmıştır. Bu sayede hastanın günlük ihtiyaçlarını karşılaması sağlanabilir. Bunun yanında, hasta yataklarında hastanın yeniden konumlandırılması için ayarlanabilen bir platform bulunuyor.

Bu iki fonksiyon da motora bağlı bir el kumandasıyla çalışır. Hasta bu sayede, fazla hareket etmeden ve yorulmadan yatağının konumunu değiştirerek ihtiyaçlarına göre fonksiyonel bir hâle getirebilmektedir.

Hasta yataklarının birçok farklı çeşidi bulunuyor. Ancak bu iki temel fonksiyon, bütün hasta yataklarında bulunmaktadır.

Bazı modellerde, konumlandırma ve yükseltme manuel bir sisteme bağlıdır. Manuel hasta yatakları, kol gücünü kullanabilecek durumda olan hastalar için elverişli olabilir. Ancak yaşlılar ve kol gücünü kullanamayacak durumda olan hastalar için mutlaka elektrikli modellerin tercih edilmesi gerekir.

Tercih edilen hasta yataklarının güvenlikli olmasına da dikkat edilmelidir. Özellikle yaşlılar ve hareket güçlüğü çeken kişilerin herhangi bir kaza yaşamaması için güvenlik özellikleriyle donatılmış modelleri tercih etmek gerekir.

Hasta Yatağı Nedir? Yazımızı da okuyabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz