Hasta karyolası satış ve hasta yatağı kiralama faaliyetleri gösteren firmamızda ev tipi hasta yatakları ve havalı yatak çeşitlerini uygun fiyatlarıyla bulabilirsiniz.
Hasta Karyolası Ve Hasta Yatakları Satış ve Kiralama
Hasta Karyolası Çeşitleri

Motorlu hasta yatağı üretim, pazarlama, kiralama, teslimat ve kurulum işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız aşağıda sıraladığımız modelleri gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir. Tüm hasta yatağı modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Obezite hastaları gibi yüksek kilolu hastalarınızın yer değişimi ve nakil işlemlerinde gereken hasta taşıma lifti özellik ve fiyat bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Site Haritası
Google +1

Hasta Yatağı Yapımı

Hasta Yatağı Yapımı

Hasta Yatağı Tanımı

Bir hasta yatağı, hastanelerde ya da evlerde hasta tarafından en sık kullanılan hasta odası ekipmanıdır.

Amaç

Hasta odasını düzenlerken en çok dikkat etmeniz gereken konu yatağının hazırlanmasıdır. İdeal bir hasta yatağı, hastanın sağlık durumu üzerindeki etkisi, güvenlik ve konfor özellikleri dikkate alınarak seçilmiş olmalıdır. İyi yapılmış bir hasta yatağı kolay konumlandırılabilir olmalı ve hastaya emniyetli bir istirahat ortamı sağlamalıdır.

Önlemler

Bir yatak seçerken, hastanın hareketliliği, genel tıbbi durumu, bası yarası gelişimi riskini düşünmelisiniz. Güvenlik faktörleri de dikkate alınmalıdır. Hastaya bir sağlık çalışanı veya bakıcı eşlik etmediği sürece, yataktan olası bir düşme ve yaralanma riskini azaltmak için yatak her zaman en alt konuma konulmalıdır.

Bir başka önlem ise, özellikle zayıf ya da yatalak hastalar için yatağın yan korkulukları yükseltilebilir olmalıdır. Ancak, bu yan korkulukların kullanımında sıkışma sonucu oluşabilecek yaralanma ve ölümlerin önüne geçebilmek için güvenlik önlemlerine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu önlemlerin bir kısmını aşağıda sıraladık.

  • Tüm hasta karyolası çerçeveleri, yan korkuluklar ve minder sıkışma olabilecek potansiyel alanları belirlemek için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Hastanın başını veya vücudunun herhangi bir bölümünü yakalamak için karyola, yan korkuluk ve şilte arasında boşluk bırakmamalısınız.
  • Yerine yerleşmemiş yan korkuluklar veya minderlere dikkat edin.
  • Doğru kurulum için yan korkulukları kontrol edin.
  • Güvenlik açısından yüksek risk altında olan hastalar için ek güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurun.

Yorumlar - Yorum Yaz