Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Bayi Girişi
Satış Ve Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Satış ve kiralama hizmetlerimizle müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde ürünler sağlamaya kararlıyız.

Site Haritası
Hasta Yatakları
Hakkımızda

Firmamız satış ve kiralamasını yaptığı hasta yatağı ürünlerinin bir kısmını Haskar Medikal firmasından tedarik etmektedir. Bizden ürün alan medikal firmaların en önde gelenlerinden Emek hasta yatağı ve Radikal Medikal firmaları yıllık ortalama 1000 adet hasta yatağı satışı yapmaktadır. Müşteri portföyümüze yeni katılan Hürriyet Medikal firmasının aylık ortalama hasta yatağı kiralama ve satışı ise 200 adettir.

Havalı Yatak

Havalı Yatak

Havalı Yatak Genel Kullanım Bilgileri

Tüketicinin Kendi Yapabileceği Bakım, Onarım ve Ürünün Kullanımına İlişkin Bilgiler

Havalı Yatak şiltesinin bir bezle silinmesi ve şiltenin bulunduğu odanın temiz tutulması gerekmektedir. Bu şekilde cihaz normal ve düzenli olarak çalışacaktır.

Periyodik veya kullanım sonrası bakım :

Hava pompası herhangi bir periyodik bakım gerektirmez. Kullanılmadığı zaman kutusunda muhafaza edilmelidir. Şiltenin ise havası tamamıyla boşaltılmalı ve düzgün bir şekilde katlanmalıdır. Aşırı sıcak şiltenin katlarının birbirine yapışmasına sebep olabilir. Uzun süreli kullanılmayacak ise katlar arasında hafif pudralama yapılabilir.

Havalı Yatak Bağlantı ve Montajı :

 • Kutu içerisinden çıkan yatak şiltesini ve hava yolu hortumlarının her ikisini de bağlayınız.
 • Daha sonra hortumların diğer uçlarını da motor ünitesine sağlam bir şekilde bağlayınız.
 • Güç prizini elektriğe bağlayınız.
 • Yatak kullanıma hazırdır.

Havalı Yatak Kullanım ve Çalışma Bilgileri:

 • Pompayı yatak ucuna yere veya uygun sabit bir yüzeye veya yatak uygunsa pompanın altında bulunan özel kancasını kullanarak yatak kenarına asabilirsiniz (sadece güç ayarlı model için).
 • 220 Volt'luk elektrik sistemi kullanılmalıdır.
 • PVC Şilteyi normal yatak üzerine seriniz. Şiltenin ucunu yatak altına alarak kaymasını engelleyebilirsiniz. Şiltenin yabancı maddeler veya yanlış katlama sonucu zarar görmemesine dikkat ediniz. Hava borularının bağlandığı kısım altta kalmalıdır.
 • Pompa hava borularını şiltenin hava girişlerine bağlayınız. Pompanın ön yüzeyinde bulunan düğmeye basın.
 • Eğer pompanın güç ayarı varsa maksimuma getiriniz.
 • 25 dakika şiltenin şişmesini bekleyiniz. Şişen şilteyi hasta yatağının üzerine seriniz.
 • Daha sonra güç ayar düğmesini aşağıdaki tabloya göre ayarlayınız.

Hasta Ağırlığı                    Havalı Yatak Ayar Seçeneği

50                                                        1

50-80                                                   3

80-150                                                 5

Cihaz düzenli çalışmaya başladığında şiltenin alternatifli olarak bir kısmını şişirip diğer kısmını indirerek hastanın bedeni üzerinde sürekli ve yumuşak bir masaj etkisi yapar.

Özellikler :

Havalı Hasta Yatağının doğru ve güvenli bir şekilde kullanımı için aşağıdaki noktaların dikkate alınması gerekmektedir.

 • Havalı Yatak Su geçirmezdir.
 • Bu cihaz anestezi kullanımı sırasında veya oksijen, hidrojen monoksit gibi tutuşabilir maddeler ile temas halinde kullanılmaz.
 • Pompa sürekli kullanıma uygundur.
 • Cihazınız diğer elektrikli cihazlar ile elektro manyetik etkileşime geçmez.

Malın enerji tüketimi açısından verimli kullanımına ilişkin bilgiler :

Hava pompası 220/240 Volt ile çalışır. Şehir şebeke elektrik voltajının bu değerlerin altına düşmesi pompanın verimini etkiler. Pompa maksimum 7 Watt gibi düşük bir enerji tüketir. Ayrıca verim açısından yapılacak bir uygulama bulunmamaktadır.

Bakanlıkça tespit ve ilan edilen kullanım ömrü :

Havalı Yatak Kullanım ömrü 10 yıldır.

Havalı Yatak Garanti  Süresi 2 yıldır.

Havalı Yatak Nasıl Kullanılır?

Havalı Yatak Nedir?

Hastaların özellikle yatma döneminde belli başlı hayati hücrelerine kan gitmemektedir. Bu dönemde hücrelerin ölümüne engel olmak ve daimi olarak sağlıklı şekilde çalışmalarını sağlamak için havalı yatak  modelleri geliştirilmiştir. Basınç sonucu oluşan yaraların tedavisinde değil önlenmesinde kullanılan havalı yatak günümüzde binlerce hasta tarafından güvenli ve sıhhatli bir şekilde kullanılmaktadır. Yatak yaraları sonucu hastalıklarının boyutları artan hastaların çeşitli şikayetlerine yardım amacıyla üretilen havalı yatak seçenekleri aynı zamanda çok daha konforlu uykuların da birinci dereceden destekçisi olmaktadır. Doğru bir şekilde yatmak kadar doğru yatak seçenekleri de hastaların iyileşme süreçlerine doğrudan doğruya olumlu etkiler katmaktadır.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Piyasa içerisinde üretilen ve satın alınan havalı yatak seçenekleri üç temel farklı modelle satışa sunulmaktadır. Bunlardan ilkini baklava tipi havalı yatak modelleri oluşturmaktadır. Geliştirilen ilk model olma özelliğine sahiptir. Diğer gelişen modellerine oranla çok daha az işlev gösterir. Ancak bununla birlikte en ekonomik havalı yatak da baklava tipi olanlarıdır. Bu nedenle insanlar arasında en fazla rağbet edilen ve siparişi verilen üründür. İki katmanlı olarak çalışmaktadır.

Bir tarafı şişer iken diğer tarafı sönmekte ve bu sayede hastanın cildinde çift fonksiyonlu olarak hava akışını sağlamaktadır. İkinci modeli ise pozisyonlu hava yatakları oluşturmaktadır. En fazla seçeneğe ve avantaja sahip havalı yatakların başında gelmektedir. Aynı zamanda en pahalı üründür. Bununla birlikte hastanın sağlı sollu ve aşağı yukarı eğimli olmak üzere en rahat pozisyonu almasını sağlayarak bedenin ve cildin ihtiyacı olan hava akımlarının en kontrollü ve sağlıklı bir şekilde vücuda katılmasına olanak tanımaktadır. Son model ise boru tipi modellerdir. Bu modellerde hava kanalları sabit bir şekilde yatağın altında bulunmaktadır. Aynı zamanda ventilasyon özellikli modelleri de geliştirilmiştir. Sürekli hava üfleyen bol seçenekli havalı yataklar vasıtasıyla söz konusu hastanın cildi her daim kuru kalmaktadır.

Havalı Yatak Nasıl Kullanılmalıdır?

Her havalı yatağın belli başlı kullanma prensipleri bulunmaktadır. Bunlar yarı otomatik ve tam otomatik olarak işlev görmektedir. Her birinin sistemi basit olup kullanım kılavuzu aracılığıyla kolaylıkla çalıştırılmaktadır.

 -Havalı Yatak


Yorumlar - Yorum Yaz