Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Bayi Girişi
Satış Ve Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Satış ve kiralama hizmetlerimizle müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde ürünler sağlamaya kararlıyız.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hastane yatağı imalat, satış, kiralama, teslimat ve montaj işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız, aşağıda sıraladığımız hasta yatakları modellerini gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir.

Tüm hasta karyolası modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Obezite hastaları gibi yüksek kilolu hastalarınızın yer değişimi ve nakil işlemlerinde gereken hasta taşıma lifti özellik ve fiyat bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Site Haritası
Hasta Yatakları
Hakkımızda

Firmamız satış ve kiralamasını yaptığı hasta yatağı ürünlerinin bir kısmını Haskar Medikal firmasından tedarik etmektedir. Bizden ürün alan medikal firmaların en önde gelenlerinden Emek hasta yatağı ve Radikal Medikal firmaları yıllık ortalama 1000 adet hasta yatağı satışı yapmaktadır. Müşteri portföyümüze yeni katılan Hürriyet Medikal firmasının aylık ortalama hasta yatağı kiralama ve satışı ise 200 adettir.

Hasta Yatakları Konfor Sağlar Mı?

Hasta yatağı alacak olanlar için bazı tavsiyelerin dikkate alınması önerilir. Bu tavsiyelerin başında gelen, kişiye uygun olan ve geçirilen hastalığa yönelik yataklardır. Hastaların yaşı, fiziksel özellikleri gibi durumlar, yatak seçiminde de önemli bir etkendir. Yaşlı hastalar için önerilen yataklar ile gençler ve çocuklar için önerilen yataklar farklı özelliklerde olur.

Yeni doğan yataklar, obez hastalar için önerilen yataklar da farklı ebatlarda ve ağırlıklarda olur. Hastaya konfor sağlayan yatak özelliklerinin başında gelen, kumandalı çalışan otomatik hasta yataklarıdır. Bu hasta yatakları, yatağı belli açılara getirebilme imkânı sunar. Bu sayede hasta kimseden yardım almadan rahatlıkla yatağı hareket ettirebilir. Hasta yataklarının ortopedik olması da önem taşır. Bu sayede yatan hastanın iskelet sağlığı da düşünülmüş olur.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri farklılıklar gösterir. Hasta yataklarında kalite ve tasarım zenginliği için kurumsal firmaların tercih edilmesi gerekir. Hasta yatakları motorlu çalışan ve manuel çalışma prensiplerine göre başlıca iki türe ayrılırlar. Motorlu hasta yatakları da iki, üç, dört motorlu olabildiği gibi asansörlü çalışma prensiplerine de sahip olabilir.

Yatağı kumanda ile hareket ettirmek, hastalara kolaylık sunan unsurlardır. Hasta yataklarının baş, boyun, sırt ve bel kısımları ile ayaklarının farklı açılara ayarlanması kumanda ile sağlanır. Kumandalar sayesinde hasta kimseye bağlı olmadan yatağı hareket ettirebilir. Bu durum, hastaya güven veren unsurların başında gelir. Televizyon izlerken, gazete okurken yatağı bu sayede farklı açılara getirmek söz konusudur. Elektrik kesintilerinin çok olduğu yerler için önerilen de pilli kumanda sistemlerdir.

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatak özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Fonksiyonel ve motorlu çalışan hasta yatakları manuel yataklara nazaran daha pahalı yataklardır. Hasta yataklarının kaliteli olması kadar, rahat kullanım sağlaması da önem taşır. Motorlu hasta yataklarında rahat kullanım söz konusudur. Hasta kumanda ile rahatlıkla yatağın pozisyonunu değiştirebilir.

Yeni üretimden çıkmış olan hiç kullanılmamış hasta yataklarının satın alınması çok daha pahalı seçeneklerdir. Son zamanlarda en çok talep edilen hasta yataklarının kiralanması seçeneğidir. Kiralık hasta yataklarında da satın alınacak yataklardaki her türlü özellik bulunur. Tek farkı sadece uygun fiyatlı olmasıdır.

Ekonomik hasta yatağı modeli

Kiralık Hasta Yataklarının Tercih Nedenleri

Kiralık hasta yatakları pek çok sebepten ötürü tercih edilir. Bu yataklar da her türlü teknik özelliği görmek mümkündür. Kısa süreliğine yatacak olan hastaların yatağı satın alıp, yüksek rakamlar ödemesine gerek görülmez. Bakımları yapılmış olan kiralık hasta yatakları uygun fiyatlı olması nedeniyle bütçe dostu olan tasarımlardır.

Hasta yataklarının kurumsal işletmelerden alınması son derece önem taşır. Bu firmalar kiralık hasta yataklarının müşteriye teslim öncesinde detaylı şekilde bakım ve temizliğini yapar. Kurulumu yerinde yapılır. Kullanım süresi sonunda da yine aynı firmalar tarafından iadesi alınır. Bu sayede, hasta yataklarının evlerde yer işgal etmesi önlenmiş olur. Satın alınan yataklara verilen bakım ve onarım hizmeti kiralık hasta yatakları için de söz konusudur.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yataklar

İleri yaşlı olan hastalar için önerilen yataklar, havalı hasta yataklarıdır. Başlıca iki türü olan havalı hasta yataklarında öne çıkan modeller, baklava ve boru tipli tasarımlardır. İçlerinden hava geçen bu yataklar, en sıcak havada bile serin tutma özelliğine sahiptir.

Hasta yataklarında uzun süre yatan yaşlı hastalarda cilt problemleri oluşur. İncelmiş olan cilt yapıları, hemen açılıp yara almaya müsaittir. Hasta yataklarının ortopedik ve sürekli pozisyon değiştirmesi de ileri yaşlı hastaların cilt sağlığı için son derece önem taşır. Felçli hastalar için de önerilen havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatakları yaşlı hastaların omurga sağlığı için de önerilen yataklardır.

Hasta Karyolalarında Tasarım Zenginliği

Hasta karyolalarında şık ve modern tasarımlar, her zaman hastaya moral sunan faktörlerdir. Hastalık gibi zor bir süreçte kullanılan eşyalar da son derece önem taşır. Hastanın kendi yatağına benzer tasarımları satın alması son derece sık rastlanan durumlardır. Bu sayede hasta kendini daha mutlu ve huzurlu bulacaktır. Sıcak ve sevimli tasarımlar arasında ahşap görünümlü hasta yatakları gelir. Son yıllarda çok sayıda yatak üreticisi ahşap renkli tasarımların satışını yapmaktadır. Farklı modellerde ve şık karyolalar, hastaya huzur veren tasarımlardır. Huzurlu ve mutlu bir sürecin hastalığa olumlu yönde de katkıları bulunur.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yataklarında dayanıklı olan tasarımlar, bozulmadan uzun süre kullanılan tasarımlardır. Hasta yataklarının kaliteli olması rahat ve fonksiyonel olması ile de yakından ilgilidir. Havanın neminden etkilenmeyen paslanmayan hasta yatakları, sağlıklı olan tasarımlardır. Rutubete dayanıklı ve koruma bantları olan güvenlikli hasta yatağı alınması tavsiye edilir. Hastanın yatarken düşmesini engelleyen bu güvenlik demirleri, hastanın emniyeti için son derece önem taşır. Hasta yataklarındaki ayaklarda bulunan ABS fren sistemi de yatağın hareketsiz kalması için önem taşır. Ayrıca ayaklardaki tekerleklerin üç yüz altmış derece dönmesi, yatağın kolay hareketi için düşünülmüştür.

Kurumsal Firmalar

Hasta yataklarında kurumsal firmalara yönelmenin pek çok haklı sebebi bulunur. Bunların başında gelen, hasta yataklarının yerinde monte hizmeti ve en ufak bir arıza halinde bakımının yapılmasıdır. Kurumsal firmalar, hastalığa ve kişiye özel doğru yatakları tavsiye eder. Kalite kontrol aşamalarından geçmiş olan güvenilir yatakların satışı ve hasta yatağı kiralama hizmeti sunulur.

  
881 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın