Hasta Karyolaları
Havalı Hasta Yatakları
Satış Ve Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Satış ve kiralama hizmetlerimizle müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde ürünler sağlamaya kararlıyız.

Site Haritası
Hasta Yatakları
Hakkımızda

Firmamız satış ve kiralamasını yaptığı hasta yatağı ürünlerinin bir kısmını Haskar Medikal firmasından tedarik etmektedir. Bizden ürün alan medikal firmaların en önde gelenlerinden Emek hasta yatağı ve Radikal Medikal firmaları yıllık ortalama 1000 adet hasta yatağı satışı yapmaktadır. Müşteri portföyümüze yeni katılan Hürriyet Medikal firmasının aylık ortalama hasta yatağı satışı ise 200 adettir.
Ürünlerimizin tanıtım ve satışını yapan partner ve sponsor firmalara da teşekkür ediyoruz.
Sürekli yatan hastalar için mutlaka alınıp kullanılması gereken havalı yatak ürünlerimizi de Witra yatak firmasından tedarik ediyoruz.


...
Havalı Yatak Raporu Nasıl Alınır

Havalı Yatak Raporu Nasıl Alınır

Günümüzde, sağlık hizmetleri alanında evde bakım hizmeti için bakımı üstlenen kişilere verilen desteğin yanı sıra, yatağa bağımlı kimselerin ihtiyacı olabilecek çeşitli sağlık ürünleri de devlet tarafından ödenebilmektedir. Bunların arasında havalı yatak kullanımı için verilen rapor da gösterilebilir. Havalı yatak raporu, sosyal güvenlik kaydı ve sağlık kurulu raporu ile engelli kimsenin durumunun belirlenmesi neticesinde sağlanmaktadır. Söz konusu rapor, engelli kişinin bağımlılık düzeyi, buna ilişkin bakım ihtiyacı ve bakımına yönelik özel durumları içermektedir. Havalı yatak açısından düşünüldüğünde ise, yatak yarası riski en önemli etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda, tam teşekküllü bir kamu hastanesinden alınan bakıma muhtaçlık raporu ve havalı yatak ihtiyacına yönelik bir reçete, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan bu ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olacaktır.

Havalı Yatak Kullanımı Neden Önemlidir?

Havalı yatak nasıl kullanılır? Uzun süre hareketsiz yatmak, vücudun üzerinde yatılan tarafında, meydana gelen basınç ya da sürtünme gibi sebeplerle çeşitli seviyelerde yaralar meydana gelmesine neden olmaktadır. Bası yarası ya da dekübit ülseri olarak isimlendirilen bu yaralar, erken dönemde kızarıklıklarla başlayıp, gerekli müdahaleler yapılmadığı takdirde, kas ve kemik yaralanmasına ve söz konusu açık yaranın enfeksiyon kapması ve basınç nedeni ile yeterli oksijen iletilememesi nedeni ile, ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Bu durum, özellikle yatağa bağımlı ve duyu kaybının arttığı, dolayısı ile ağrı ya da acı hissini kaybeden bireylerde daha büyük risk oluşturmaktadır. İşte bu noktada, havalı yatak kullanımı, söz konusu riskin azalmasına yardımcı sağlayan bir sağlık ürünüdür. Havalı yatak özel yapısı sayesinde, yatağa bağımlı ya da uzun süre yatmak zorunda kalan kişilerin olası bölgelerde alacağı basınç darbesinin en aza inmesine yardımcı olmaktadır. Bu sebeple, gerek hastane, gerek bakım evleri ya da evde hasta bakımında oldukça önemli bir yardımcı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Hangi Hastalıklar Halinde Havalı Yatak Raporu Alınabilir?

Havalı yatak kullanımı ve bunun için devlet yardımı alma konusunda, hekimlerce verilen raporlar oldukça önemlidir. Özellikle, demans, alzheimer gibi hastalıkların son evrelerinde, yaşlı kimseler hareket kabiliyetini yitirmekte ve bu sebeple yatağa bağımlı bir sürece girmektedir. Bunun yanında, inme geçirmiş kimseler, kaza sonucu engelli olan kişiler de yine bu sınıfa girebilmektedir ve tıbbi durumları, havalı yatak alımı konusunda önemli bir grupta olduklarını gösterir niteliktedir.

Havalı Yatak Raporu Nasıl Alınır

  
4421 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın