Hasta Karyolaları
Hasta Yatağı Fırsat Ürünleri
Hasta Karyolası Satış

Hasta Karyolası Modelleri Ve Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerinde Geniş Bir Çeşitlilik Sunuyoruz.

İyileşmekte olan bir akrabanız, bir yaşlı veya hasta bir arkadaşınız için ya da herhangi bir sebepten dolayı ayarlanabilen bir yatağa ihtiyaç duyduysanız, sizin için en iyi hasta yatağı çeşitleri ve seçeneklerini sunuyoruz.
Hasta yatağı satış ve kiralamasında müşterilerimizin standartlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için çalışıyoruz. Siz ve sevdiklerinize kalitesi, verimliliği ve güvenilirliği en üst düzeyde hasta karyolası sağlamaya kararlıyız.

Site Haritası
Etiket Bulutu
Hasta Yatağı, hasta karyolaları, Hasta Karyolası, Hasta Yatakları, elektrikli hasta karyolası, elektrikli hasta yatağı, hasta karyolası kiralama, hasta yatağı kiralama, lazımlıklı hasta yatakları, havalı yatak, felçli yatağı, motorlu hasta karyolası, hastane yatağı kiralama, hasta karyolası fiyatları, hasta yatağı fiyatları, hasta karyolası istanbul, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, elektrikli hasta yatağı hasta karyolası, havalı hasta yatağı, lazımlıklı yatak 
Google +1
Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta yatakları temelde işlevsel olarak ikiye ayrılır. Bu yataklar, manuel hasta yatakları ve elektrikli hasta yatakları olarak ayrılırlar. Bu şekilde ayrılmalarındaki mantık, işlevlerinin elle kontrol edilip edilmemesidir. Motor bulunmayan ve el ile kontrolü sağlanan hasta yatakları, manuel yataklar olarak nitelendirilirken kontrolünde herhangi bir fiziksel güç gerektirmeyen ve kumanda ile kontrol edilebilenler ise elektrikli veya motorlu hasta yatakları olarak nitelendirilir.

Hasta yatakları, bir de lazımlığı bulunan ve bulunmayan hasta yatakları olarak da ayrılırlar. Lazımlık bulunan hasta yatakları çeşidinde yatağın ortası boştur ve hastanın burayı kullanarak tuvalet ihtiyacı gidermesi sağlanır.

Manuel Hasta Yatakları

Hasta yatağı çeşitleri arasında ilkel olan türdür. İlk üretilen hasta yatakları modelleri manuel olanlardır. Bu yataklar adından da anlaşılacağı gibi manuel olarak yani el ile kontrol edilirler. Yani kullanımlarında fiziksel güç gerektirirler. Fakat geliştirilen sistemler sayesinde bu fonksiyonlar fazla güç gerektirmeden kolaylıkla kontrol edilebilirler. Fiyatları ise elektrikli yataklara göre daha ucuzdur. Manuel hasta yatakları da barındırdıkları işlevlere göre kendi aralarında ayrılmaktadır.

  • Tek Ayarlı Manuel Hasta Karyolası

Bu tür hasta yataklarında yatağın sadece baş kısmı hareket ettirilebilmektedir. Bulunan tek fonksiyonundan dolayı fazla kullanılmamaktadır. Ayak kısmında herhangi bir fonksiyon bulunmayan bu yatak çeşitleri üretilmiş olan ilk hasta yatağı çeşididir.

  • Çift Ayarlı Manuel Hasta Karyolası

Bu hasta yatağı çeşidi manuel olarak hem baş hem de ayak kısımlarında oynayabilmektedir. Böylelikle hasta için daha fazla konfor seçeneği sunulmaktadır. Çift ayarlı manuel hasta yatakları da kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. İlki, normal çift ayarlı yataklardır. İkincisi ise ayak kısmından ikiye ayrılabilen yatak çeşitleridir.

  • Trendelenburg Hareketli Manuel Hasta Karyolaları

Bu hasta yatakları, trendelenburg pozisyonunda kullanılabilmektedirler. Trendelenburg pozisyonunda yatak tamamen eğik bir hal alır. 

Elektrikli Hasta Yatakları

Bu tür hasta yatakları kumanda ile kontrol edilebilirler. Kontrolleri motor sayesinde gerçekleştirilir. Hasta yataklarında kullanılan motor sayısına göre gruplara ayrılırlar. Motor sayısı arttıkça fonksiyon sayısı da artmaktadır. Genel olarak elektrikli hasta yataklarını şu şekilde ayırmak mümkündür:

Tek motorlu hasta yatakları sadece sırt bölgesini hareket ettirebilir. Dual motorlu yataklar ise sırt ve ayak kısmını hareket ettirebilir. Bu tür hasta yatakları fazla sağlam değillerdir. Bu yüzden 100 kilodan fazla hastaların bu yatakları kullanması uygun değildir. İki motorlu hasta yataklarının dual motorlu hasta yataklarından ayıran özellikler, daha fazla açıya sahip olmaları bir de daha kuvvetli olmalarıdır. Yani dual motorların aksine 100 kilodan fazla insanları rahatlıkla taşıyabilir. Üç motorlu hasta karyolası ise yükseklik ayarı bulunan yatak çeşididir. Dört motorlu hasta yataklarında trendelenburg özelliği vardır. Kolon motorlular ise dikey şekilde çalışan ve genellikle yoğun bakımlarda kullanılan hasta yatağı çeşitlerindendir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      211 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın