Hasta karyolası satış ve hasta yatağı kiralama faaliyetleri gösteren firmamızda ev tipi hasta yatakları ve havalı yatak çeşitlerini uygun fiyatlarıyla bulabilirsiniz.
Hasta Karyolası Ve Hasta Yatakları Satış ve Kiralama
Hasta Karyolası Çeşitleri

Motorlu hasta yatağı üretim, pazarlama, kiralama, teslimat ve kurulum işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız aşağıda sıraladığımız modelleri gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir. Tüm hasta yatağı modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Obezite hastaları gibi yüksek kilolu hastalarınızın yer değişimi ve nakil işlemlerinde gereken hasta taşıma lifti özellik ve fiyat bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Site Haritası
Google +1
Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta yataklarını temelde işlevsel olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu yataklar, manuel hasta yatakları ve elektrikli hasta yatakları olarak ayrılırlar. Bu şekilde ayrılmalarındaki mantık, işlevlerinin elle kontrol edilip edilmemesidir. Motor bulunmayan ve el ile kontrolü sağlanan hasta yatakları, manuel yataklar olarak nitelendirilirken kontrolünde herhangi bir fiziksel güç gerektirmeyen ve kumanda ile kontrol edilebilenler ise elektrikli veya motorlu hasta yatakları olarak nitelendirilir.

Hasta yatakları, bir de lazımlığı bulunan ve bulunmayan hasta yatakları olarak da ayrılırlar. Lazımlık bulunan hasta yatakları çeşidinde yatağın ortası boştur ve hastanın burayı kullanarak tuvalet ihtiyacı gidermesi sağlanır.

Manuel Hasta Yatakları

Hasta yatağı çeşitleri arasında ilkel olan türdür. İlk üretilen hasta yatakları modelleri manuel olanlardır. Bu yataklar adından da anlaşılacağı gibi manuel olarak yani el ile kontrol edilirler. Yani kullanımlarında fiziksel güç gerektirirler. Fakat geliştirilen sistemler sayesinde bu fonksiyonlar fazla güç gerektirmeden kolaylıkla kontrol edilebilirler. Fiyatları ise elektrikli yataklara göre daha ucuzdur. Manuel hasta yatakları da barındırdıkları işlevlere göre kendi aralarında ayrılmaktadır.

  • Tek Ayarlı Manuel Hasta Karyolası

Bu tür hasta yataklarında yatağın sadece baş kısmı hareket ettirilebilmektedir. Bulunan tek fonksiyonundan dolayı fazla kullanılmamaktadır. Ayak kısmında herhangi bir fonksiyon bulunmayan bu yatak çeşitleri üretilmiş olan ilk hasta yatağı çeşididir.

  • Çift Ayarlı Manuel Hasta Karyolası

Bu hasta yatağı çeşidi manuel olarak hem baş hem de ayak kısımlarında oynayabilmektedir. Böylelikle hasta için daha fazla konfor seçeneği sunulmaktadır. Çift ayarlı manuel hasta yatakları da kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. İlki, normal çift ayarlı yataklardır. İkincisi ise ayak kısmından ikiye ayrılabilen yatak çeşitleridir.

  • Trendelenburg Hareketli Manuel Hasta Karyolaları

Bu hasta yatakları, trendelenburg pozisyonunda kullanılabilmektedirler. Trendelenburg pozisyonunda yatak tamamen eğik bir hal alır. 

Elektrikli Hasta Yatakları

Bu tür hasta yatakları kumanda ile kontrol edilebilirler. Kontrolleri motor sayesinde gerçekleştirilir. Hasta yataklarında kullanılan motor sayısına göre gruplara ayrılırlar. Motor sayısı arttıkça fonksiyon sayısı da artmaktadır. Genel olarak elektrikli hasta yataklarını şu şekilde ayırmak mümkündür:

Tek motorlu hasta yatakları sadece sırt bölgesini hareket ettirebilir. Dual motorlu yataklar ise sırt ve ayak kısmını hareket ettirebilir. Bu tür hasta yatakları fazla sağlam değillerdir. Bu yüzden 100 kilodan fazla hastaların bu yatakları kullanması uygun değildir. İki motorlu hasta yataklarının dual motorlu hasta yataklarından ayıran özellikler, daha fazla açıya sahip olmaları bir de daha kuvvetli olmalarıdır. Yani dual motorların aksine 100 kilodan fazla insanları rahatlıkla taşıyabilir. Üç motorlu hasta karyolası ise yükseklik ayarı bulunan yatak çeşididir. Dört motorlu hasta yataklarında trendelenburg özelliği vardır. Kolon motorlular ise dikey şekilde çalışan ve genellikle yoğun bakımlarda kullanılan hasta yatağı çeşitlerindendir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın